Бетис не успя да преодолее съпротивата на Валенсия

Отборите на Бетис и Валенсия завършиха наравно 2:2 на “Бенито Вийямарин” в двубой от 33-ия кръг на Ла Лига.

Набил Фекир откри резултата в полза на домакините в 12-ата минута, когато беше точен с воле от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно Гонсало Гедеш изравни за гостите с удар от дистанция. В 42-ата минута Серхио Каналес върна преднината на “вердибланкос”, разписвайки се с мощен шут след заучено изпълнение на фал. “Прилепите” обаче стигнаха до равенството в мача с гол в 61-ата минута, когато Карлос Солер реализира дузпа, свирена за игра с ръка на Алекс Морено. В добавеното време съдията показа директен червен картон на Даниел Вас заради грубо нарушение на халфа на “лос че”, но след като прегледа ситуацията с ВАР, Хавиер Рохас промени картона на жълт.

Така Бетис излезе 5-и в класирането с актив от 48 точки, а Валенсия е 14-и с 35 спечелени пункта.