Валенсия секна прибързаната радост на Сосиедад (видео)

Валенсия и Реал Сосиедад направиха 2:2 в драматичен мач от 30-ия кръг на Ла Лига. След половин час игра домакините пропуснаха дузпа, а после баските успяха да им вкарат два гола още преди почивката. След това обаче “прилепите” намериха сили да изравнят. Тази точка почти сигурно гарантира спасението на Валенсия, докато носителят на Купата на Испания за 2020 г. продължава да е в борбата за място в Лига Европа.

В 30-ата минута Валенсия спечели наказателен удар, но Карлос Солер не успя да реализира. Сосиедад използва смущението в редиците на домакините и бързо наниза две попадения чрез Андер Гевара (33’) и Александър Исак (45’).

През второто полувреме домакините натиснаха и стигнаха до нова дузпа, която този път беше реализиран от Даниел Вас (60’). Три минути по-късно Исак пропусна от чиста ситуация да върне добрата преднина на Реал. В 73-ата централният защитник на Валенсия Габриел Паулиста изравни с глава - 2:2.

Подемът в играта на Валенсия обаче беше секнат от изгонването на Максимилиано Лопес, който получи два бързи жълти картона и за последните около 10 минути домакините бяха с човек по-малко и трябваше да се задоволят с ремито.