Сампдория обърна Верона със силна втора част (видео)

Отборът на Сампдория записа домакинска победа с 3:1 над Верона в двубой от 31-ия кръг на Серия "А".

"Джалоблу" поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Дарко Лазович беше точен директно от пряк свободен удар. След почивката обаче "моряците" заиграха много по-добре и обърнаха развоя на мача. В 46-ата минута удар на Кейта Балде беше блокиран, но топката стигна до Якуб Янкто, който изравни със силно воле. В 73-ата Маноло Габиадини даде преднина на генуезците, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Адриен Тамезе срещу Балде. Крайният резултат беше оформен от Мортен Торсби в 82-ата минута, когато той с глава засече центриране от фал. В последните секунди на срещата Павел Давидович можеше да направи загубата на гостите по-достойна, но близката греда спря изстрела му с глава, а Емил Аудеро изби неговата добавка.

Така Сампдория е десети в класирането с актив от 39 точки, а Верона е девети с 41 спечелени пункта.