Матей Казийски със 17 точки, Верона взе само гейм на Модена в плейофите за 5-о място в Италия (видео + снимки)

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Ню Блу Волей (Верона) допуснаха трета загуба в плейофите за разпределение на местата от 5-о до 12-о в Суперлигата на Италия. Воденият от Радостин Стойчев тим взе само гейм и отстъпи като гост на Лео Шуус (Модена) с 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 21:25) в 5-ия си мач от тази фаза на първенството, игран тази вечер в зала "Пала Панини".

Така Верона се смъкна на предпоследното 7-о място във временното класиране с 2 победи, 3 загуби и 6 точки, но все още има шансове да се класира за финалите в тази фаза на шампионата. От друга страна отборът на Модена, който през последните няколко седмици страдаше от множество играчи с COVID-19, записа втора победа, като с 3 загуби и 7 точки е на 6-о място.

Силен Матей Казийски с 15 точки, Верона с втора победа в плейофите за 5-о място в Италия (видео + снимки)

В следващия кръг мачове Казийски и компания са гости на гости на лидера Милано, докато играчите на Андреа Джани гостуват на Чистерна, с разпределителя на България Георги Сеганов в състава. Срещите са съответно в четвъртък (15 април) от 20,00 часа българско време и в сряда (14 април) от 18,00 часа.

Матей Казийски изигра нов силен мач за Верона и стана най-резултатен със 17 точки (2 аса, 47% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане - +3). Датският диагонал Мадс Йенсен добави още 14 точки (2 блока, 2 аса и 37% ефективност в атака - +2), но и това не помогна за успеха.

Националът Аспарух Аспарухов влезе като резерва в третия гейм и остана до края, като успя да се отчете с 6 точки (50% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане - +3).

За тима на Модена над всички бе австриецът Паул Бухегер със страхотните 26 точки (1 блок и 60% ефективност в атака - +13) за победата.

ЛЕО ШУУС (МОДЕНА) - НЮ БЛУ ВОЛЕЙ (ВЕРОНА) 3:1 (19:25, 25:23, 25:23, 25:21)

МОДЕНА: Паоло Поро 3, Паул Бухегер 26, Томазо Риналди 14, Неманя Петрич 8, Елиа Боси 10, Даниеле Мацоне 7 - Женя Гребенников-либеро (Мика Кристенсън)

Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ:

ВЕРОНА: Лука Спирито 3, Мадс Йенсен 14, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 17, Джулио Магалини 6, Ейдън Зингъл 7, Жонас Ажение 4 - Федерико Бонами-либеро (АСПАРУХ АСПАРУХОВ 6, Андреа Дзаноти 4, Франческо Донати-либеро)

Старши треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.