Супер Матей Казийски с 24 точки, Верона с първа победа в плейофите за 5-о място в Италия (снимки)🏐

Един от най-добрите български волейболисти Матей Казийски и тимът на Ню Блу Волей (Верона) постигнаха първа победа в плейофите за разпределение на местата от 5-о до 12-о в Суперлигата на Италия. Воденият от Радостин Стойчев тим се наложи много трудно и драматично у дома над Консар (Равена), с националът Алекс Грозданов в състава, с 3:2 (20:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:12) в третата си среща от тази фаза на първенството, играна тази вечер в зала "ЕйДжиЕсЕм Форум".

Така Верона остава на 6-о място във временното класиране, но вече с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Грозданов и компания пък допуснаха първа загуба, като са 3-и с 2 победи и 6 точки. В следващия кръг мачове от тази фаза Казийски и компания са отново домакини, но този път на Падуа, а Равена приема Чистерна, с разпределителя Георги Сеганов в състава. Срещите са съответно в сряда (7 април) от 20,30 часа българско време и в четвъртък (8 април) от 20,00 часа.

Матей Казийски изигра много силен мач за Верона и бе над всички с 24 точки (3 блока, 2 аса, 37% ефективност в атака и 66% позитивно посрещане - +9) за победата. Датският диагонал Мадс Йенсен пък добави още 19 точки (2 блока, 1 ас и 39% ефективност в атака - + 10) за успеха.

Националът Аспарух Аспарухов се появи в игра за малко във втория и петия гейм, като не успя да се отчете с нито една точка.

От друга страна Алекс Грозданов изигра силен мач за Равена и заби 12 точки (3 блока, 1 ас и 67% ефективност в атака - -2).

Най-резултатни за гостите станаха Франческо Речине (1 блок, 55% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +17) и Джулио Пинали (3 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака - +7) с 24 и 22 точки, но и това не бе достатъчно за победа.