Шумен спечели Купата на България за трети път в историята си

Шумен-61 спечели за трети път в историята си турнира за Купата на България по хандбал за мъже. Домакините на Финалната четворка победиха в спора за трофея Левски (Левски) с 33:25 (17:9).

Възпитаниците на Чавдар Чернев взеха инициативата още от началото и след десетина минути вече водеха с 5:2. С нова добра серия шуменци дръпнаха с 13:5 в 22-ата минута и запазиха разликата до почивката. Във втората част домакините продължиха да контролират събитията на полето, като в 53-ата минута авансът им достигна 30:19 и това окончателно предреши мача.

Така Шумен заслужи отново трофея след 2010 и 2012 година. Отборът на Чернев има отлични шансове да постигне "дубъл" през този сезон, след като води и в класирането в шампионата три кръга преди края на редовния сезон. За най-полезен играч във финалния турнир беше определен Бранимир Балчев от състава на победителите.