Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Шумен отказа Локомотив (ГО) и ще се бори за трета купа в историята си

Фаворитът Шумен-61 победи Локомотив (Горна Оряховица) с 35:29 (16:12) в собствената си зала и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за мъже.

Двубоят започна равностойно, но след средата на първото полувреме домакините поеха контрола с със серия от три поредни гола, за да дръпнат с 13:9 в 22-ата минута, а след това запазиха аванса си до почивката. Силно начало на втората част позволи на шуменци за увеличат преднината си до 25:17 след малко повече от десет минути и до края "железничарите" не успяха да наваксат.

Така Шумен-61, който е лидер в редовния сезон в шампионата, ще търси утре трети трофей в историята си след 2010 и 2012 година срещу Левски (Левски), който по-рано днес надделя над Добруджа (Добрич) с 26:14 (14:7) в другия полуфинал.

Финалът е утре от 13.00 часа, а мачът за бронза между Локомотив и Добруджа е насрочен за 11.00 часа.

Снимка: shum.bg