ПСЖ вкара четири и се доближи до водача Лил

Пари Сен Жермен постигна убедителен успех с 4:1 над Страсбург в мач от 32-ия кръг на Лига 1 и по този начин сложи точка на успешната си седмица, по средата на която те взеха важна победа в гостуването си на Байерн в Шампионската лига. Аржентинският наставник на гостите днес бе лишен от голяма част от своите титуляри и трябваше да се справя без Неймар, Хуан Бернат, Мауро Икарди, Алесандро Флоренци, Марко Верати, Курзава, както и капитана Маркиньос. Головете за парижани бяха дело на Килиан Мбапе (16’), Пабло Сарабия (27’), Мойс Кийн (45’) и Леандро Паредес (79’), а за домакините точен бе Дион Сахи в 63-ата.

Играчите на Маурисио Почетино взеха солидна преднина от три попадения още до почивката. Първо в 16-ата минута Килиан Мбапе напредна, преодоля противников бранител и се разписа за 1:0 след пас на Леандро Паредес. Десетина минути по-късно това се повтори отново, но в изпълнение на Пабло Сарабия, който получи топката от Данило и отбеляза второ попадение за парижани. В последната минута на първата част играчите на ПСЖ вече имаха класическа преднина от 3:0. Отново голямата звезда на тима Килиан Мбапе се справи отлично с бранител на противника и подаде отличен пас към Мойс Кийн, който не сгреши.

Малко след началото на втората част Мбапе можеше да отбележи и второто си попадение в срещата, но не успя да овладее топката при отличен пас, който го оставяше сам срещу вратаря на Страсбург. В 60-ата и Кийн пропусна отлична възможност за второ попадение сам срещу вратаря.

Домакините намалиха в 61-ата минута чрез Сахи, който получи добро подаване отдясно и прати топката в левия ъгъл през ръцете на вратаря. Десет минути преди края Стефан Митрович от домакините събори Килиан Мбапе, а последвалото нарушение бе превърнато във великолепен гол от Леандро Паредес за 4:1, което сложи и окончателно точка на спора.

Парижани са на второто място в класирането с 66 точки, водач е Лил с 69.