Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лил увеличи аванса си пред Пари Сен Жермен

Отборът на Лил постигна успех с 2:0 като гост над Метц в двубой от 32-ия кръг на Лига 1 и увеличи аванса си на върха във временното класиране пред шампиона Пари Сен Жермен. С успеха "договете" събраха 69 точки и имат шест повече от парижани, които са с мач по-малко.

Лил обезличи звездите на ПСЖ и даде заявка за титлата, Неймар се завърна с червен картон

Първото полувреме завърши без голове, като най-добрата възможност беше пред състава на домакините, които получиха право да изпълнят дузпа, но Арон Лейя не успя да реализира. Така се стигна до 60-ата минута, когато нападателят на Лил Бурак Йълмаз откри. В 89-ата минута Мехмет Зеки Челик оформи крайния резултат.