Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Сашо Попов и Хебър са на финал след фантастична 5-геймова драма срещу Монтана (галерия)

Отборите на

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се класираха на финал в Суперлигата и ще се борят за титлата. Пазарджиклии се наложиха над Монтана с 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 21:25, 16:14) в драматичен трети решаващ полуфинал от WINBET плейофите във волейболната Суперлига за мъже, който се игра в зала "Васил Левски" и продължи над 2 часа.

13 Трети полуфинал от WINBET плейофите в Суперлигата: Хебър – Монтана

Така Хебър спечели серията с 2-1 успеха и подпечата билета си за финала, където ще срещне Нефтохимик 2010 (Бургас). Шампионите пък отстраниха Левски София с 2-0 победи.

Финалът започва в неделя (11 април).

Волейболистите на Монтана поведоха в резултата с 3:1 след атака на Максим Сапожков. Последваха 3 поредни точки за домакините - 4:3. Ас на Александър Ляфтов и 6:5 за Хебър. Втори пореден ас на Александър Ляфтов - 7:5. Брадли Гънтър изведе Хебър до 8:6. Максим Сапожков атакува в аут от зона 4 - 7:10. Тодор Алексиев атакува от зона 2 за 11:8. Теодор Тодоров хвана на блокада атака на Георги Еличнов и Хебър поведе с 12:8 при техническото прекъсване. Максим Сапожков атакува по блокадата за 9:12. Стефан Чавдаров хвана на блок атака на Александър Ляфтов - 10:12. Успешни атаки на Брадли Гънтър и Александър Ляфтов доведоха резултата до 16:12. Трети ас на Александър Ляфтов от началото на мача направи - 18:12. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Максим Сапожков завърши едно много дълго разиграване за 13:18. Блокаут на Максим Сапожков и 14:18. Николай Къртев атакува през центъра за 19:14. Брадли Гънтър отигра срещу тройна блокада - 20:14. Теодор Тодоров акатува мощно през центъра за 22:16. Мартин Кръстев замени Тодор Костов в състава на Монтана. Атака на Георги Елчинов - 18:23. Максим Сапожков би сервис в аут, който изведе домакините до геймбол при 24:18. Хебър затвори първата част с 25:19 след грешка на начален удар на Любомир Симеонов.

Мартин Кръстев остана в състава на Монтана и в началото на втория гейм. Волейболистите на Хебър поведоха с 3:1 в началото на втората част. Тодор Алексиев отигра атака срещу двойна блокада от зона 4 за 5:3. Мартин Кръстев атакува в центъра за 4:5. Единична блокада на Александър Ляфтов срещу атака на Радослав Попов и 7:4. При 8:4 за Хебър, Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Блокаут на Максим Сапожков - 5:8. Георги Елчинов намали до 6:8. Брадли Гънтър спря с блокада атака на Георги Елчинов - 9:6. Единична блокада на Николай Къртев вдигна разликата на 4 точки - 10:6. Техническото прекъсване дойде при 5 точки аванс за домакините 12:7. При 8:13 Даниел Пеев смени разпределителя си Максим Крескин с Виктор Костадинов и диагоналът Максим Сапожков с Любослав Симеонов.

Съдия към масата: Неуспешно искане за “Чалъндж“ за отбора на ЦСКА...

При 14:19 Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Максим Сапожков атакува успешно по двойна блокада 15:19. Успешна блокада на Максим Крескин - 16:19. Радослав Попов хвана на блокада атака на Брадли Гънтър - 18:20. Радослав Попов намали до 20:2 с единична блокада. Тодор Алексиев изведе съотборниците си до геймбол при 24:20. Грешка в атака на Георги Елчинов даде успеха на Хебър във втората част с 25:21. Тодор Костов спря с блокада атака на Брадли Гънтър - 16:12. Александър Попов взе прекъсване за домакините.

Златан Йорданов се появи в игра на мястото на Георги Елчинов. Волейболистите на Монтана поведоха с 3:1 и 5:3 в началото на третата част. Блокаут на Максим Сапожков направи резултата 6:4. Нова атака на Максим Сапожков по пръстите на Александър Ляфтов - 8:6. Нова мощна атака на Максим Сапожков по блокадата доведе до 4 точки аванс за гостите при 10:6. 220-сантиметровият Максим Сапожков записа поредната си точка в третата част и гостите поведоха с 12:7 при техническото прекъсване. Ас на Пламен Шекерджиев - 9:12. Единична блокада на Максим Крескин срещу атака на Тодор Алексиев - 14:9. Златан Йорданов направи ас за 15:9. Три поредни аса на Максим Сапожков и Монтана дръпна с 23:15. Пламен Шекерджиев отвърна с ас за Хебър - 17:23. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Иван Латунов спря с блокада атака на Златан Йорданов. Блокада на Теодор Тодоров 20:24. Радослав Попов донесе успеха на Монтана в третата част с 25:20.

Домакините поведоха с 3:1 и 4:2 в началото на 4-ия гейм. Двоен блок на Максим Сапожков и Тодор Костов спряха атака на Теодор Тодоров  и 6:5 за Монтана. Атака на Максим Сапожков покрай блокадата от зона 4 по диагонала доведе до 8:7. Брадли Гънтър побърза да изравни - 8:8. Ас на Максим Сапожков и 11:9. Александър Попов взе прекъсване за Хебър. Брадли Гънтър атакува по правата от зона 2 - 10:11. Златан Йорданов атакува изключително технично в първия метър от зона 4 по диагонала и 12:10 за Монтана при техническото прекъсване. Максим Сапожков отигра поредна атака за 13:11. Радослав Попов отигра изключително технично за 15:12. Още една блокада на Тодор Костов срещу атака на Брадли Гънтър. Любомир Агонцев замени Иван Станев в състава на Хебър. Тодор Костов атакува в аут и Хебър намали до 15:17. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Максим Сапожков атакува мощно па блокадата за 18:15 за Монтана. Единична блокада на Николай Къртев срещу пайп на Радослав Попов - 17:18. Даниел Пеев взе второто си прекъсване за гостите. Златен Йорданов отигра в атака над блокадата на Любомир Агонцев - 19:17. Ас на резервата Димитър Калчев и 20:17. Александър Ляфтов замени Тодор Алексиев в състава на Хебър. Националът Стефан Чавдаров завърши атака в центъра за 21:17. Блокада на Златан Йорданов спря атака на Пламен Шекерджиев - 23:20.  Блокаут на Максим Сапожков изведе Монтана до геймбол при 24:21. Максим Сапожков остана на единична блокада в зона 2 и не сгреши - 25:21.

Ас на Златан Йорданов в началото на тайбрека направи резултата 2:2. Стефан Чавдаров би сервис в аут, и Хебър поведе с 4:3. Блокаут на Радослав Попов възстанови равенството при 5:5. Максим Сапожков атакува мощно на разкъсана блокада за 6:6. Бради Гънтър атакува в аут - 6:7. Стефан Чавдаров изведе Монтана напред с атака през центъра за 8:7 преди смяната на игралните полета. Добромир Иванов посрещна труден сервис на Максим Сапожков и Николай Къртев изравни - 8:8. Александър Ляфтов спря с блокада атака на Максим Сапожков и 9:8 за Хебър. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Златан Йорданов изравни резултата при 9:9. Брадли Гънтър атакува по блокадата от зона 2 и Хебър поведе с 10:9. Радослав Попов игра с блокадата за 10:10. Максим Сапожков атакува на троен блок за 11:11. Тодор Алексиев атакува по острия диагонал и домакините пак поведоха с 12:11. Ас на Иван Станев и 13:11. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Максим Сапожков първа една точка за 12:13. Златан Йорданов спря с блокада атака на Тодор Алексиев и равенство при 13:13. Теодор Тодоров изведе Хебър до мачбол с атака през центъра - 14:13. Блокаут на Ради Попов и равенство при 14:14. Нова атака на Теодор Тодоров и втори мачбол за Хебър - 15:14. Златан Йорданов бе хванат на блокада и 16:14 за Хебър в тайбрека и 3:2 гейма в мача

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – МОНТАНА 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 21:25, 16:14)
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Александър Ляфтов, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Николай Къртев – Петър Каракашев-либеро (Добромир Иванов, Пламен Шекерджиев, Иван Латунов, Любомир Агонцев)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
МОНТАНА: Максим Крескин, Максим Сапожков, Радослав Попов, Георги Елчинов, Тодор Костов, Стефан Чавдаров – Мартин Божилов-либеро (Мартин Кръстев, Любомир Симеонов, Методи Методиев-либеро, Златан Йорданов, Димитър Калчев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.