Спортист Своге се заигра с отбора на Георги Младенов на върха в ББЛ А група (видео)🤨

Един от лидерите в западния регион на ББЛ А група Спортист Своге постигна нова убедителна победа. В среща, изиграна късно тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи със 102:71 над Микс, след като нито веднъж в мача не беше в ролята на догонващ. Най-сериозното предимство на победителите беше при борбите (53 срещу 27).

С успеха Спортист се изравни на върха с Локомотив 2020, като и двата отбора са с 21 победи и 2 загуби. Плътно след тях е Хебър, но и с мач по-малко. Микс пък остава в долната част на класирането с баланс 7-16.

Гостите взеха инициативата още в началото и въпреки че съперникът им успя да за кратко да изравни, след десет минути игра те водеха с 30:21. Баскетболистите на Емил Горанов имаха доста висока успеваемост в подкошието и продължиха да увеличават аванса си, като на почивката бяха напред с 55:36.

Високата резултатност се запази и след паузата, като играта тръгна сравнително равностойно. Тимът от Своге обаче без проблеми поддържаше аванс от 15-20 точки и преди заключителната четвърт водеше с 81:61. В оставащото време разликата продължи да расте и Спортист спечели още по-убедително.

Борис Матраков беше най-резултатен за победителите с 30 точки, а дабъл-дабъл направиха Дамян Стоянов - 16 точки и 10 асистенции, Симеон Ценов - 12 точки и 16 борби и Иван Тилев 11 точки и 10 борби. За Микс Динко Христов беше над всички с 29 точки, Денис Василев пък приключи с 18 точки и 8 борби.