Йордан Янков: Имам забележки към по-младите

Академик Пловдив се наложи с 94:76 Спартак Плевен в мач от 25-я кръг на НБЛ. Ето как коментира срещата треньорът на победителите Йордан Янков:

„Радвам се, че взехме този изключително важен мач. За съжаление обаче трябваше Бачев да играе 36 минути, а Томич - 32 минути в отсъствието на Карсън и Вуцица. Трябваше да се подсигурим. Знаем си проблемите. Правим грешки, но в този сгъстен цикъл нямаме време за тренировки. Имам забележки към по-младите относно действията им в защита - там трябва да се раздават повече. В атака е ясно - може да вкараш, може и да не вкараш. Планът ни беше да сваляме топката на нисък пост. Във втората четвърт бях доволен, защото нямаме нито един опит за тройка, опитвахме да си подаваме топката. Това даде резултат и Томич е с най-много точки.“, заяви треньорът на Академик Пловдив.