Уест Хам избегна неприятно дежавю и се настани в топ 4 (видео)

Уест Хам се възползва от грешките на повечето отбори в челото на класирането в Премиър лийг и излезе на 4-о място след измъчена, но много ценна победа над Уулвърхамптън. "Чуковете" се наложиха с 3:2 на "Молиню", след като поведоха с 3:0, а в края на мача бяха притиснати и с мъка удържаха трите точки. По този начин отборът на Дейвид Мойс си спести второ поредно разочарование като онова срещу Арсенал, когато отново имаше аванс от три гола, но двубоят завърши 3:3.

Джеси Лингард изигра поредния си силен мач за Уест Хам и беше в основата на победата. Английският национал откри резултата в 6-ата минута, а освен това подаде за гола на Джаръд Боуен в 38-ата. Преди това се разписа и Пабло Форналс. Домакините намалиха в края на полувремето чрез Леандер Дендонкер, а в 68-ата минута точен беше и Фабио Силва. Въпреки мощния финален щурм на "вълците", те останаха с празни ръце и ще посрещнат следващия кръг от 14-ата позиция.

Вилиан Жозе отправи коварен удар към вратата на гостите още в 3-ата минута, но топката излезе в аут. В ответната атака Руи Патрисио спаси изстрел на Микаел Антонио, а и гредата му помогна. Не след дълго Уест Хам поведе. "Чуковете" майсторски изнесоха топката от собствената си половина, а Лингард свърши останалото. Неговият рейд премина през цялата защита на Уувърхамптън, а точният му завършващ удар осигури перфектен старт на гостите.

В 14-ата минута лондочани за втори път удариха домакините. Лингард отново показа техника и задържа топката в пределите на игрището, Артур Масуаку продължи към Форналс и испанецът технично отбеляза. Рубен Невес можеше да върне един гол, но стреля с глава в аут, а след негово подаване пропуск направи и Педро Нето.

Антонио се контузи и беше заменен от Джаръд Боуен, който вкара третото попадение във вратата на "вълците". Крилото на Уест Хам получи перфектен пас от Лингард и с диагонален шут опъна мрежата. Веднага след гола Фабиански изби удар на Вилиан Жозе, а Педро Нето от чиста позиция стреля над вратата. Домакините обаче намалиха точно преди почивката след великолепен пробив на Адама Траоре и точен удар с глава на Дендонкер.

Втората част започна с натиск на Уулвърхамптън. За това помогна и влизането на Фабио Силва на мястото на Даниел Поденсе. В 59-ата минута гол на Томаш Сучек беше отменен заради игра с ръка. В 65-ата Нето още веднъж шутира неточно, а в 68-ата негово подаване стигна до Фабио Силва и младият нападател не сбърка.

Дендонкер и Педро Мето пропиляха добри възможности да изравнят, а Уест Хам все повече се огъваше. В последните минути играта се водеше изцяло пред и в наказателното поле на "чуковете", но нов гол така и не падна.