Берое се измъкна от ада във Варна в последните секунди😳

Берое победи с 80:76 (19:20, 25:12, 12:22, 24:22) Черно море Тича като гост в мач от 25 кръг на НБЛ. Тимът воден от Любомир Минчев отново беше без част от основните си състезатели, като за Варна не пътуваха Николай Стоянов, Станислав Ваклинов и Джими Гавин.

Старозагорци са на пета позиция във временното класиране с баланс 10-11, а варненци с 2-19 и са на дъното в класирането.

Още в началото на срещата „моряците“ показаха, че Берое ще има неприятности, както и се случи. След 10 минути игра варненци се оттеглиха с минимален аванс от 1 точка (20:19). Гостите от Стара Загора обаче се съвзеха и удариха звучен шамар на съперника си и се прибраха в съблекалнята с преднина от 12 точки (44:32). След паузата нещата не изглеждаха по същия начин за баскетболистите на Берое, които позволиха авансът им да бъде стопен до 2 точки (56:54) преди заключителната четвърт. В нея домакините проявиха характер и дори поведоха с 13 точки (71:58) 4 минути преди края на срещата. Берое обаче се добра до равенство 73:73 – 01:27 мин. преди сирената, но Александър Стойков с точна стрелба от далечно разстояние върна преднината на „моряците“ (76:73). 13 секунди преди края драмата във Варна беше пълна, когато се стигна до равенство (76:76), а тактическото надлъгване в края беше спечелено от Любомир Минчев.