Балкан-2 прекъсна негативната серия в ББЛ А Група

Балкан-2 надви със 75:69 Фаб Файв в мач от 24 кръг на западния регион на ББЛ А Група, като прекъсна серията си от шест поредни загуби. „Зелените“ водеха почти през целия мач, но успехът им не беше никак лесен, а разликата дойде най-вече от вкараните тройки – 12 срещу 4.

Гостите дръпнаха с няколко точки още през първата част и въпреки че съперникът им бързо стигна до обрат, след десет минути игра все пак водеха с 21:19. Те поддържаха крехък аванс и през втория период, а на почивката се оттеглиха при 45:38 в своя полза. След паузата резултатността спадна, а преди заключителната четвърт баскетболистите на Мирослав Ралчев отново имаха предимство – 61:48. В оставащото време преднината им достигна 16 точки и въпреки че Фаб Файв намали само до 3, успяха да удържат водачеството си до последно.

Михаил Гавазов беше най-резултатен за победителите с 25 точки, Александър Гавалюгов отбеляза 17 точки, Илиян Пищиков се отчете с 10 точки, 7 борби и 7 асистенции. Над всички за домакините беше Мартин Горунов с 31 точки и 7 борби, Николай Леков се отчете с 11 точки и 8 борби, а Камен Атанасов записа 10 точки и 8 борби.