Уелс изтръгна победата срещу Чехия

С късен гол на полузащитника на Манчестър Юнайтед Даниел Джеймс отборът на Уелс изтръгна победата у дома над Чехия в двубой от група Е на световните квалификации.

Рамзи отпадна от състава на Уелс за световните квалификации с Белгия и Чехия

Джеймс се разписа в 82-ата минута след асистенция на звездата на "драконите" Гарет Бейл. В другия мач от групата, игран тази вечер, Белгия разгроми с 8:0 Беларус. Така Уелс записа първи успех в групата, след като на старта загуби с 1:3 от Белгия.

Двубоят в Кардиф беше изключително оспорван, като и двата отбора завършиха с по 10 души на терена. Патрик Шик от състава на гостите беше изгонен в 49-ата минута за неспортсменско поведение.

В 77-ата и Уелс остана с човек по-малко, тъй като Конър Робъртс получи втори жълт картон за удар с лакът.

Първата добра възможност за гол се откри пред Уелс, но стражът на Чехия отрази удара на Гарет Бейл. Така се стигна до 82-ата минута, когато Джеймс засече с глава центриране на Гарет Бейл в наказателното поле.

В добавеното време Чехия можеше да стигне до изравняване, но отбраната на Уелс се справи.