Белгия не сгреши срещу Уелс (видео)

Белгия надигра с 3:1 на свой терен Уелс в среща от Група "Е" на световните квалификации. В 10-ата минута гостите проведоха блестяща атака, при която Гарет Бейл изведе в отлична позиция Хари Уилсън и юношата на Ливърпул с хладнокръвен удар преодоля стража на Реал Мадрид Тибо Куртоа - 0:1.

Отговорът на домакините обаче не закъсня и само за 6 минути "червените дяволи" си осигуриха преднина от 2:1 в резултата. Първо, в 22-ата минута Кевин де Бройне изненада вратаря на Уелс Дани Уорд с далечен изстрел за 1:1, а в 28-ата минута братът на Еден Азар - Торган Азар, бе точен за 2:1. Крилото на Борусия (Дортмунд) порази целта с глава след центриране отдясно на Тома Муние.

Точка на спора на практика сложи звездата на Интер Ромелу Лукаку с гол от дузпа в 73-ата минута. Реферът посочи бялата точка след нарушение срещу Дрис Мертенс в наказателното поле на Уелс.

В другия мач от групата, който се изигра тази вечер, Чехия помете като гост Естония с 6:2.