Ударен брой смени събуди Хърватия срещу Малта (видео)

Финалистът от последното световно първенство Хърватия прибави нови три точки към актива си по пътя за Катар 2022, след като спечели второто си поредно домакинство. Този път момчета на Златко Далич надвиха Малта с 3:0 в Риека след голове в последния половин час на влезлите като смени Иван Перишич, Лука Модрич от дузпа и Йосип Брекало. Така тимът вече има 6 точки в група “Н”, която още на този ранен етап се очертава като крайно интересна. С 6 пункта е и Русия, Словакия има 5, а Кипър е с 4. Хърватите обаче разочароваха с играта си в по-голяма част от мача - най-вероятно защото на терена бяха доста от резервите.

След неубедително първо полувреме селекционерът Далич направи цели четири смени в рамките на няколко минути скоро след почивката и това даде резултат. Перишич реализира за 1:0 в 62-ата след асистенция на Борна Баришич, в 76-ата Модрич вкара от дузпа за 2:0, а в последната Брекало направи 3:0 на празна врата след подаване на Перишич. Всичко споменати футболисти се бяха появили в игра през втората част, за да оправят проблемите. През първото полувреме Анте Будимир стреля в гредата на малтийците.

Малта остава на дъното със само 1 точка, спечелена след 2:2 като гост на Словакия. Битката в групата се подновява на 1 септември.