Митрович не спира да бележи в квалификациите (видео)

Сърбия записа втора победа в квалификационна група А за световното първенство през следващата година, след като надделя с 2:1 над Азербайджан в Баку. Александър Митрович откри резултата 16-ата минута, а Елин Мехмедов изравни от дузпа в 59-ата. Митрович (81') обаче донесе победата на гостите с петия си гол от началото на квалификациите. Тимът на Драган Стойкович вече има седем точки в групата, с които оглавява класирането. В предишните си два мача от световните квалификации сърбите победиха Ирландия и завършиха наравно с големият фаворит в групата Португалия. По-късно тази вечер "мореплавателите" гостуват на Люксембург.

В 16-ата минута домакините изгубиха топката в своята половина, Тадич намери Митрович на границата на наказателното поле, а рекордьорът по голове за Сърбия влезе навътре и стреля покрай Магомедалиев.

В 58-ата минута Костич не прецени движението си и връхлетя в гръб на Махмудов - дузпа за домакините. Емин Махмудов изпълни много хладнокръвно наказателния удар, изравнявайки резултата.

В 74-ата минута Тадич отново изведе Митрович, който обаче не успя да преодолее стража на домакините. Натискът на гостите даде резултат в 81-вата минута, когато Митрович получи от Милинкович-Савич пред наказателното поле и от ждроб прати топката във вратата на Азербайджан за втори път. Това бе пети гол за нападателя на Фулъм в трите квалификационни мача на Сърбия до момента.