Сърбия имаше някои проблеми, но Митрович ги реши (видео)

Сърбия стартира успешно кампанията в квалификационна Група "А" за Мондиал 2022, след като победи с 3:2 Ирландия на "Райко Митич".

Ирландия изненадващо откри резултата в 18-ата минута, когато Алан Брауни засече с глава на далечната греда центриране на Робинсън. Това бе и първи гол за отбора след повече от 11 часа суша. Сърбия доминираше, но атаките на домакините бяха доста еднообразни. Все пак "плавите" успяха да изравнят резултата в 41-вата минута. Джуричич отклони към Душан Влахович едно дълго подаване напред. Нападателяt на Фиорентина се справи с О'Шей  и стреля в далечния ъгъл за 1:1.

През второто полувреме Александър Митрович взе нещата в свои ръце и с два гола донесе пълен обрат на сърбите. В 69-ата минута нападателят на Фулъм, който се появи в игра шест минути преди това, прехвърли по изключителен начин Травърс с удар от 30-ина метра. В 75-ата Митрович направи 3:1, след като засече с глава ново центриране на Тадич.

Четири минути преди края Джеймс Колинс оформи крайния резултат, след като наказа груба грешка в защитата на домакините.