Жуниор Мораеш се разписа, но дузпа провали Украйна срещу Финландия

Отборите на Украйна и Финландия завършиха наравно 1:1 на олимпийския стадион в Киев в двубой от втория кръг на световните квалификации в група D от зона “Европа”.

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш се появи като смяна на домакините в 67-ата минута и в 80-ата минута отбеляза първия си гол за селекцията на Андрий Шевченко. В 88-ата обаче неговият съотборник Виталий Миколенко извърши фал в наказателното поле, което доведе до негов директен червен картон, както и до дузпа за противника. Голмайсторът на гостите Теему Пуки се зае с нейното изпълнение и с точен шут оформи крайния резултат.

И за двата отбора това е второ равенство в групата. В сряда Украйна направи 1:1 с Франция, а Финландия - 2:2 с Босна и Херцеговина в дебюта на Ивайло Петев начело на балканците.