Фалстарт за Франция по пътя към защитата на световната титла (видео)

Световният шампион Франция тръгна с неочакван фалстарт по пътя към защитата на трофея си, след като записа равенство 1:1 с Украйна на "Стад де Франс" в двубой от първия кръг на квалификационна Група D за Мондиал 2022. Антоан Гризман (19') даде аванс на звездната селекция на Дидие Дешан, но след това "петлите" решиха да доиграят двубоя с минимални усилия и бяха наказани в 57-ата минута, когато Преснел Кимпембе си отбеляза автогол.

Дидие Дешан залoжи на схема 4-4-2, като Оливие Жиру и Антоан Гризман водеха атаката, а Килиан Мбапе и Кингли Команс действаха по фланговете. Рабио и Канте бяха вътрешни халфове. Пол Погба остана на пейката за началото.

Андрий Шевченко използва в състава си цели шестима бранители. Левият бек на Манчестър Сити Олександър Зинченко, който за първи път извежда отбора с капитанската лента, бе с много по-офанзивни функции. Жуниор Мораеш остана на пейката за началото.

Както се и очакваше, световният шампион имаше голямо превъзходство, но стигна само до един гол преди почивката. Реализира го Антоан Гризман в 19-ата минута със страхотен изстрел от границата на наказателното поле, с който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите. Малко преди кълбото да стигне до нападателя на Барселона с него игра Павар, който изглеждаше в положение на засада при паса към него. Такава обаче не бе маркирана, а и в двубоите от квалификациите няма ВАР

Малко по-късно Коман можеше да получи дузпа, след като Бушчан връхлетя върху него в наказателното поле, но и тук сигнал не последва. До почивката Мбапе и Жиру пропуснаха да увеличат преднината на "петлите".

Украинците организираха три малко по-добри атаки, но те не донесоха проблеми на Лорис.

Франция започна второто полувреме в тренировъчно темпо и "петлите" бяха наказани. Канте не изчисти добре едно центриране отдясно, след което Караваев се пребори за топката и подаде към Сидорчук, чийто изстрел рикошира в Кимпембе и по този начин излъга Лорис. Попадението бе записано като автогол на бранителя, който не бе ориентиран

Дешан реагира като замени Коман и Жиру с Погба и Дембеле. В 77-ата минута и Мбапе отстъпи мястото си на Марсиал. До края гостите се прибраха в дълбока защита, но "петлите" така и не успяха да стигнат до победен гол.