Септември 98 (Тервел) постигна минимална победа над Дунав (Русе)

Футболистите на Септември 98 (Тервел) победиха у дома с минималното 1:0 Дунав (Русе). Двубоят бе част от ХХI-вия кръг на Североизточната Трета лига и премина доста оспорвано, с непрестанни атаки и към двете врати. Добруджанци започнаха много уверено през пролетния дял от първенството. Тимът все още не е изпитал горчивината от загубата в досега играните мачове.

Отложиха мача на Шумен 2007 с Лудогорец 3

Мачът с Дунав (Русе) ще се запомни с бързата игра на двата отбора и многото пропуски и пред двете врати. В 32-ата минута Джан Хасан (Дунав) в рамките на 1-2 минути не удържа отрицателните си емоции и за деянията си получи от главния рефер Иван Руменов втори жълт и съответно червен картон.

Тази детинска проява се отрази зле на гостите, които с човек по-малко се опитаха да са достоен противник на футболния терен. В 43-ата минута капитанът на тервелчани Стефан Стефанов простреля от пряк свободен удар вратата на Цветелин Енчев и откри за 1:0. До края на полувремето Дениз Кадир и Емре Акиф от близко разстояние можеха да увеличат преднината на домакините, но умелата намеса на стража на гостите не позволи това.

През втората част отново имаше бърза и напориста игра на двата отбора. Септември стоя здраво на терена и уверено атакува вратата на гостите. Русенци също имаха две-три чисти положения, пропуснати от младите им нападатели. Преслав Петков удари греда и няколко пъти беше извеждан от своите съотборници в игралното поле на домакините.

Атанас Стамболов също от пряк свободен нацели гредата, а няколко минути, след като надбяга защитата на домакините, се озова очи в очи с вратаря Дениз Александров, но не можа да прати топката в мрежата му. В 90-ата минута капитанът на русенци Диян Димов от линията на наказателното поле също натресе страничния стълб на вратата на домакините.

В ответната атака Венелин Стоянов също бе изведен от дълбочина сам срещу вратаря Цветелин Енчев, но в бързината си не можа да намери опразнената му врата.

Победата прати Септември (Тервел) на пета позиция в класирането с 36 точки, колкото има и четвъртият в класирането Лудогорец 3. В следващия ХХII-ри кръг отборът гостува на Светкавица (Търговище), докато Дунав (Русе) приема у дома Черноморец (Балчик).