Брайтън шокира Нюкасъл

Отборът на Брайтън шокира Нюкасъл в двубой от 29-ия кръг на Премиър лийг, след като спечели у дома с 3:0.

С успеха "чайките" спечелиха ценни три точки и то именно срещу директен съперник в битката за оцеляване. Брайтън събра 32 точки и се изкачи на 16-ата позиция, като изпревари днешния си съперник Нюкасъл, който остана 17-и с 28. Така Брайтън се отдалечи на шест точки от опасната зона.

Брайтън спечели безценни три точки след успех в дербито на Южния бряг (видео)

Първото полувреме вървеше към 0:0, когато в добавеното време Леандро Тросар откри резултата с удар извън наказателното поле. В 51-ата минута Дани Уелбек удвои, а в 68-ата Неал Мопе оформи крайния резултат с отблизо след центриране в наказателното поле.

Нюкасъл като цяло не създаде положения пред вратата на Брайтън, като най-открояващото беше пред Райън Фрейзър, който нацели страничната греда.

В следващия кръг "чайките" гостуват на Манчестър Юнайтед, а "свраките" приемат Тотнъм.