Лестър обърна Брайтън и измести Манчестър Юнайтед (видео)

Отборът на Лестър обърна Брайтън от 0:1 до 2:1 като гост в двубой от 27-ия кръг на Премиър лийг и излезе на второ място във временното класиране с актив от 53 точки, като измести Манчестър Юнайтед, който вече е трети с 51.

"Лисиците" стигнаха до обрата след силно второ полувреме. През първата част "чайките" стигнаха до откриване на резултата в 10-ата минута, когато се разписа Адам Лалана с първия си гол от 2019 година насам. Възпитаниците на мениджъра Брендън Роджърс се вдигнаха в атака след почивката и в 62-ата минута стигнаха до изравнително попадение. След грешка при изнасянето на топката от страна на Брайтън, Лестър успя да организира атака.

Юри Тилеманс успя великоепно да намери в наказателното поле Келечи Ихеаначо, който не сбърка за 1:1. В 87-ата минута обратът стана пълен след изпълнение на ъглов удар. Вратарят на Брайтън не успя да се намеси добре и топката попадна у Даниел Амарти, който оформи крайното 2:1. Така Лестър си отмъсти за загубата от Брайтън с 0:3 в началото на сезона.