Брайтън спечели безценни три точки след успех в дербито на Южния бряг (видео)

Брайтън прекъсна серия от шест поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Саутхамптън на "Сейнт Мерис" в дербито на Южния бряг. Двата отбора изиграха доста равностойно първо полувреме, в което Люис Дънк откри резултата в 16-ата минута, след като надскочи много по-ниския Райън Бертранд и засече с глава добро центриране на Паскал Грос от корнер. 11 минути след това Саутхамптън изравни. Опасността отново дойде след ъглов удар, който отбраната на "чайките" първоначално изчисти, но след това топката бе върната в наказателното поле, където Бертранд отклони, а топката стигна до Че Адамс, който стреля силно отблизо за 1:1.

След почивката Саутхамптън владееше доста повече топката, но този път Брайтън показа  ефективност и в 55-ата минута стигна до втори гол. Адам Лалана намери със страхотен пас Уелбек на граница на наказателното поле. Последният пусна веднага към Тросар, който се озова очи в очи с Форстър и стреля покрай него за 1:2.

Саутхамптън имаше шанс да изравни, но Санчес спаси удар на Че Адамс, а малко не достигна на Уорд-Праус да направи специалитета си от свободен удар. В добавеното време Уокър-Питърс падна в наказателното поле и домакините поискаха дузпа. Атуел не отсъди такава, след което ситуацията мина проверката и на ВАР, но решението на главния рефер не бе променено.
С този успех Брайтън е вече на три точки пред Фулъм. Саутхампън е с четири пункта повече от днешния си съперник.