Бетис гледа към Европа след нова победа (видео)

Бетис отново демонстрира, че е сред отборите в най-добра форма в Ла Лига. "Вердибланкос" се наложиха над Леванте с 2:0 в първи мач от 28-ия кръг и се утвърдиха на шестото място в класирането. Тимът на Мануел Пелегрини има 45 точки, колкото е активът и на Реал Сосиедад.

И двете попадения паднаха след почивката. Резултата откри Набил Фекир в 70-ата минута, а само пет по-късно се разписа и Хуанми. Леванте също имаше своите положения, но като цяло Бетис доминираше в мача и заслужено стигна до успеха.

До почивката пропуски за домакините направиха Борха Иглесиас и Фекир. Севилци разиграваха на висока скорост и лесно стигаха до наказателното поле, но им липсваше точност при завършващото подаване. Леванте действаше прибрано и много рядко контраатакуваше.

В 70-ата минута Фекир се промъкна между няколко футболисти и технично провря топката между краката на Айтор. Попадението е едва второ за бившата звезда на Лион през сезона, но в много от мачовете именно той е най-креативният футболист на Бетис.

В 75-ата минута Серхио Каналес затрудни максимално Айтор, който не успя да улови топката. Последва опит за добавка, преди кълбото да попадне на крака на Хуанми. Първоначално гостите помислиха, че има засада, но играчът на Бетис беше в редовна позиция и съдията Хесус Хил Мансано призна гола.

Въпреки загубата днес, Леванте се представя повече от стабилно и се намира на девето място в класирането с 35 точки.