Морено поведе Виляреал към втори успех над Динамо Киев

Отборът на Виляреал си заслужи мястото на 1/4-финалите на Лига Европа, след като надделя с 2:0 при домакинството си на Динамо Киев от 1/8-финалната фаза на турнира. "Жълтата подводница" преди седмица спечели със същия резултат в Украйна и така се класира за следващия кръг с общото 4:0.

Тази вечер и двете попадения бяха дело на голмайстора на испанците Жерард Морено още през първото полувреме на двубоя. Националът на иберийската държава беше точен първо в 13-ата минута, а след това и в 36-ата, с което се погрижи играчите на Унай Емери да изиграят поне още два мача в състезанието. Така Виляреал за четвърти път в историята си е сред последните осем оцеляли участника в Лига Европа.