Виляреал свърши голяма част от работата си (видео)

Виляреал взе отличен аванс от 2:0 при гостуването си на Динамо (Киев) в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа и е фаворит за продължаване напред. Двамата централни защитници Пау Торес (30’) и Раул Албиол (52’) се разписаха при идентични ситуации през всяко едно от двете полувремена.

Тимът на Унай Емери превъзхождаше своя съперник и вкара две от положенията си, докато украинците така и не уцелиха вратата, независимо че бяха активни в предни позиции.
Виляреал започна силно, но след Динамо изравни играта. “Жълтата подводница” излезе напред в 30-ата минута, когато след центриране от корнер и последвало разиграване Жерард Морено подаде към Торес, който на празна врата вкара за 1:0.
На почивката испанският национал беше заменен, но партньорът му в отбрана Раул Албиол удвои в 52-ата. Тогава пак Морено беше с ключова роля, след като засече ново центриране, а ветеранът довкара за 2:0.
Реваншът на испанска земя е точно след седмица.