Приказката на Рейнджърс в Лига Европа свърши, но тази на Славия продължава

Славия (Прага) продължава със страхотното си представяне в Лига Европа. След като в миналия кръг чешкият тим елиминира Лестър, сега селекцията на Индрих Тръпишовски се справи и с новия шотландски шампион Рейнджърс. Славия спечели с 2:0 на "Айброкс", след като преди две седмици двата отбора направиха 1:1 в Прага. Питър Олайинка (14') и Николае Станчиу (74') се разписаха и донесоха едва втората домакинска загуба на тима на Стивън Джерард в последните му 24 домакинства в Лига Европа. Домакините не успяха да се противопоставят, след като в 73-тата минута вече бяха останали с девет човека на терена.

Още в 17-ата минута гостите поведоха в резултата, след като Борил проби по левия фланг и центрира много добре в наказателното поле, където Питър Олайинка засече мощно с глава, пращайки топката до близката греда.

В края на първата част Морелос пропусна добра възможност за домакините, след като стреля встрани. В добавеното време ВАР разгледа ситуация за дузпа в полза на Славия, но такава не бе отсъдена.

В 61-вата минута шансовете на Рейнджърс драстично намаляха, след като Кемар Рууф, който се появи в игра няколко минути преди това, получи директен червен картон, след като вдигна високо крака си и бутоните му попаднаха в лицето на Коларж. Стражът на Славия пострада и бе изнесен на носилка.

В 73-тата минута Райнджърс остана с двама човека по-малко, след като Балогън получи втори жълт картон заради опасно влизане срещу Масопуст. Станчиу изпълни перфектно последвалия пряк свободен удар, с което сложи точка на спора, вкарвайки втори гол за гостите.