Рейнджърс си тръгна с голово реми от Прага (видео)

Глазгоу Рейнджърс постигна добър турнирен резултат, след като се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Славия (Прага) от 1/8-финалите в Лига Европа. Възпитаниците на Стивън Джерард могат да са доволни от този резултат, макар и да не показаха особено впечатляваща игра. Чехите поведоха още в 7-ата минута чрез Николае Станчу, но в 36-ата минута Филип Хеландер възстанови равенството, което се запази и до края на двубоя.

Славия поведе още с първата си по-добра възможност в мача. В 7-ата минута Николае Станчу получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен диагонален шут вкара за 1:0.

Домакините продължиха да доминират и в 30-ата минута имаха ново голово положение. При един фаул отдясно на наказателното поле Лукаш Провод реши вместо да центрира изненадващо да стреля към вратата, но стражът Алан Макгрегър внимаваше и спаси.

В 35-ата минута Станчу опита да вкара втори гол почти по идентичен начин като първия. Той стреля от ъгъла на пеналта, но този път ударът му бе неточен.

Само минута по-късно обаче Рейджърс изравни от нищото. При едно центриране от фаул защитник не се намеси добре, Янис Хаджи успя да стигне топката на аутлинията и да върне към Филип Хеландер, който отблизо засече за 1:1.

Гостите стояха далеч по-добре през втората част. В 64-ата минута Райън Кент бе изпуснат в наказателното поле и отправи удар към вратата, а Ондрей Колар със сетни сили успя да спаси.

Домакините обаче може да съжаляват, че не изтръгнаха победата в последната минута. Тогава след центриране от корнер Лукаш Масопуст отправи страпотен изстрел с глава, но Макгрегър направи страпотно спасяване и опази вратата си.

Така срещата завърши без победител, но голът на чужд терен дава предимство на шотландците преди реванша. Славия ще се нуждае от победа или равенство с повече попадения на "Айброкс", за да продължи напред.