Пиоли: Това беше най-тежката ни седмица през сезона

Наставникът на Милан Стефано Пиоли отчете слабото представяне на тима в последните три мача, но обеща, че ще има реакция от страна на “росонерите”, които днес загубиха градското дерби с 0:3 от Интер.

“Първият гол беше тежък удар по нас. Липсваше ни интензитет през първата част. Трябваше да направим повече, но заслужавахме да вкараме през второто полувреме. Дали съм разочарован от Златан? Нападателите са зависими от представянето на отбора. Той сам поиска да бъде заменен, защото получи крампа. През първото полувреме ни беше трудно да се доближим до тяхното наказателно поле, въпреки че създадохме няколко положения. През втората част имахме повече точни удари, като Самир Ханданович направи ключови спасявания. Седмицата беше трудна, но ще реагираме.
Лаутаро и Лукаку унищожиха Милан, а Интер полетя към Скудетото (видео+галерия)
Не бяхме прекалено агресивни, тъй като не искахме да им оставяме твърде много пространства, за да създадат ситуации с двама на двама. Тяхната класа си пролича през второто полувреме. Не е лесно да спечелиш топката срещу тях. Как ще реагираме? Нашата сила е в баланса. Ние вярваме в работата ни. Трябва да сме обективни. Допреди година или дори три месеца щяхме да сме доволни от това къде се намираме сега. Не сме доволни, защото това беше градското дерби. Искахме повече, но не трябва да забравяме за нашия път.
Не бяхме в най-добрата си форма в последните три мача и знаем, че можем повече. Съжаляваме за загубата днес, но лошият мач беше този срещу Специя, а не днешния. Ние сме единственият италиански отбор, който игра квалификации в Лига Европа. Имахме контузии и някои футболисти играха твърде много. Нормално е, знаехме, че този сезон ще бъде труден и точно затова трябва да сме щастливи от постигнатото досега. Седмицата беше тежка, най-тежката през сезона. Искаме да се класираме за следващата фаза на Лига Европа и след това отново ще се фокусираме върху първенството”, коментира Пиоли след мача.