Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Уест Хам нанесе поредна загуба на Тотнъм и влезе в топ 4 (видео)

Уест Хам нанесе пета загуба на Тотнъм в последните шест мача в Премиър лийг и се изкачи до четвъртото място в класирането в лондонското дерби между двата отбора. Головете за играчите на Дейвид Мойс отбелязаха Микейл Антонио още в 5-ата минута и Джеси Лингард в 49-ата, докато за “шпорите” изоставането намали Лукас Моура в 64-ата, но силите футболистите на Жозе Моуриньо не стигнаха за повече.

Уест Хам откри резултата след само пет изминали минути, когато Джаред Боуен подаде около точката за дузпа, Майкъл Антонио изпревари бранителите на гостите и отправи лек удар, Уго Лорис спаси, но топката се върна при нападателя, който не сгреши при втория изстрел.

В 17-ата минута центриране от корнер предизвика разбъркване пред вратата на Лукаш Фабиански, но в крайна сметка тя бе изчистена. Именно при това статично положение Томаш Сучек получи и неприятна аркада на веждата и се наложи лекарска намеса поради силно кръвотечение.

Домакините можеха да удвоят също след корнер в 38-ата минута, когато Аарън Кресуел прати топката в пелантерията, а Крейг Доусън надскочи персоналния си пазач, но Уго Лорис се намеси отлично и изби.

Две минути преди края на първтото полувреме Хосе Регилон подаде отличен успореден пас отляво около дъгата, а там много активният Ерик Ламела стреля силно, но Фабиански спаси.

На почивката Жозе Моуриньо реагира и направи две смени, а в игра се появиха Гарет Бейл и Мат Дохърти. Едва четири минути след началото на втората част обаче “чуковете” достигнаха до второ попадение чрез Джеси Лингард, който размени пасове с Пабло Форналс, промъкна се между защитниците и не остави шанс на френския страж на “шпорите” със силен удар.

В следващите минути играчите на Моуриньо наложиха преимуществото си и създадоха няколко разбърквания пред Фабиански. Това даде резултат в 63-ата минута, когато Лукас Моура изпревари защитник на домакините на първа греда след корнер и отбеляза в близкия ъгъл за 2:1.

В 73-ата минута Хари Кейн бе близо до изравняване, но удара му премина на сантиметри от дясната греда на “чуковете”. В 78-ата минута отново Кейн се озова напълно сам в лявата зона на отбраната на Уест Хам, пусна отличен пас към Деле Али около точката за дузпа, но защитник го изпревари със секунда и успя да изчисти, а впоследвалият удар на Гарет Бейл бе спасен великолепно от Фабиански.

В 92-ата минута играчите на Жозе Моуриньо можеха да се доберат до попадение малко случайно, когато центриране на Бейл предизвика суматоха и опита за изчистване попадна в лявата греда на домакините, но в крайна сметка бе изритана от Кресуел в предни позиции. Уест Хам има много трудна задача в следващия кръг, когато гостува на водача в класирането Манчестър Сити, а Тотнъм посреща Бърнли.