Уест Хам поряза "остриетата" и се върна към победите (видео)

Отборът на Уест Хам победи с 3:0 Шефилд Юнайтед в двубой от 24-ия кръг на Премиър лийг и влезе за кратко в зона Шампионска лига на временното класиране.

"Чуковете" събраха 42 точки и изпревариха шампиона Ливърпул, който е пети с 2 по-малко. Шефилд Юнайтед остана на дъното в класирането с едва 11.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор и закономерно стигнаха до откриване на резултата в 41-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Крис Башам срещу Джеси Лингард. Зад топката застана Деклан Райс, който реализира за 1:0.

Това беше първа отбелязана дузпа от Райс в кариерата му и четвърти гол на неговата сметка за "чуковете" от 137 мача.

През втората част Уест Хам нанесе своя втори удар в мача. Това се случи в 58-ата минута, когато след центриране на Аарън Кресуел от ъглов удар Иса Диоп прати топката в далечния ъгъл на пазената от Аарън Рамсдейл врата.

Голът попари гостите, които в тези начални минути играеха по-добре и спря устрема им. В 73-ата минута Уест Хам можеше да стигне до трети гол, но Рамсдейл отрази удара на Владимир Цоуфал.
"Остриетата" опитаха всичко да стигнат поне до почетно попадение до края, но липсата на ефективност отново се оказа ахилесовата им пета. В самия край на добавеното време Уест Хам стигна до трети гол, като негов автор стана резервата Райън Фредерикс, появил се в игра в последната минута като тактическа смяна.