Кийн към Ман Юнайтед: Ако не си вярваш, че можеш да спечелиш титлата, то вероятно няма да го направиш

Манчестър Юнайтед претърпя разочарование в събота, когато допусна късно изравняване буквално в последната секунда за 3:3 с Евертън. “Червените дяволи” поведоха с два гола на Единсон Кавани и Бруно Фернандеш през първото, но допуснаха изравняване само в разстояние на няколко минути веднага след началото на втората част чрез Абдулай Дкукуре и Хамес Родригес, Скот Мактоминей отново изведе домакините напред в 70-ата минута, но Доминик Калвърт-Люин ги попари и изтръгна равенството с предпоследното докосване в срещата. Това предизвика сериозни критики от Рой Кийн, който в момента работи като анализатор за “Скай Спортс” и е известен с острите си коментари.

“Наистина съм изненадан, преди 12 месеца изобщо не мислехме, че Юнайтед може да отправи предизвикателство към Манчестър Сити, но смятам, че те са най-добри от конкурентите. Слушайки Оле Гунар Солскяер след последните няколко мача и представянето на вратаря (срещу Евертън) те не си вярват, че могат се съревновават с "гражданите". Ако не си вярваш, че можеш да го направиш, има голям шанс да не го направиш. Те са способни да вкарват много голове, очевидно Оле не чувства, че са готови да спечелят титлата. Аз мисля, че ако играеш за Ман Юнайтед и си толкова близо, трябва да вярваш, че можеш. Ако не, какъв е смисъла? Ти си в този отбор, за да печелиш трофеи и титли, иначе просто отиди в някои средняк. Много е просто. В тяхната позиция и с атаката, която имат (могат да се съревновават), но в защитата, вратарят, на когото не съм голям фен, тези два гола. Искаш от вратаря си да има кураж при ситуации като с последния гол, а той не го показа. Това е лош знак,” анализира ситуацията в Кийн.