Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Папу Гомес вече бележи за Севиля (видео)

Нападателят Алехандро "Папу" Гомес дебютира в Ла Лига за Севиля с гол. Привлеченият от Аталанта таран се разписа при успеха с 3:0 над Хетафе в двубой от 22-ия кръг.

Иначе Папу Гомес вече игра за Севиля, но в двубой за купата на страната срещу Алмерия, спечелен с 1:0 от андалусийци.

Първият гол на "Рамон Санчес Писхуан" беше отбелязан от Лукас Окампос в 36-ата минута, но попадението беше отменено заради нарушение на правилата. В 54-ата минута защитникът на гостите Джене получи директен червен картон и остави тима си с 10 души на терена.

Нервите на терена се изостриха и след около час игра се стигна до разправия с участието на много футболисти.

Full time in Nervión! These 3 points are for you, Ocampos! ¡Vamos, !

Публикувахте от Sevilla FC в Събота, 6 февруари 2021 г.
Реферът изгони на трибуните и двамата треньори. Така се стигна до 67-ата минута, когато Мунир Ел Хадади откри. В 87-ата Папу Гомес удвои, а минута преди края на редовното време Юсеф Ен-Несири оформи крайното 3:0.Така Севиля събра 42 точки и върви на третата позиция във временното класиране, докато Хетафе е 12-и с 24.