Неочакван герой за Реал Мадрид в мъка срещу последния (видео)

С два гола на Рафаел Варан тимът на Реал Мадрид надви слабака Уеска с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на испанското първенство. Шампионите отново не бяха на кой знае каква висота и изпитваха големи проблеми срещу последния в класирането, но все пак 6 минути преди края стигнаха до победно попадение. Хави Галан вкара за домакините в 48-ата, а французинът отговори с две добавки в 55-ата и 84-ата минути.

Така Реал поне временно съкрати до 7 точки изоставането си от лидера Атлетико Мадрид, който обаче е с два мача по-малко.

“Белите” извадиха късмет в няколко ключови моменти. В началните минути на второто полувреме футболистите на Уеска удариха две греди и стигнаха до един гол, а след това при 1:1 пропуснаха поне две чисти положения. Подобно обаче беше положението и пред другата врата, където Карим Бензема сътвори два 100-процентови пропуска, а веднъж гредата спря и него.

Проблемите за Зинедин Зидан обаче само се увеличават. Днес капитанът Серхио Рамос беше опериран и ще отсъства около 6 седмици. Аут са и още няколко футболисти, сред които и Еден Азар, заради което треньорът дори не успя да събере 18 футболисти за групата. На пейката имаше само шестима резервни футболисти, от които двама бяха вратари, а други двама - юноши по на 20 години. За капак в течение на срещата травма получи и Алваро Одриосола, а Тони Кроос получи жълт картон, заради който ще бъде наказан за следващия двубой.
Домакините заложиха на схема с трима в защита. Най-резултатният им играч Рафа Мир, който досега има 6 попадения и не е пропуснал нито една среща в Ла Лига, действаше в предни позиции в тандем с опитния Шинджи Оказаки.
Реал стартира неуверено и до 4-ата минута домакините вече бяха отправили три удара към вратата на Тибо Куртоа.

Първите две положения за гостите дойдоха малко след това, като и в двата случая в основата им беше Винисиус. В 13-ата бразилецът задмина двамата играчи на Уеска и опита подаване, което обаче беше изчистено в корнер. След неговото изпълнение Начо засече с глава, но кълбото излезе в аут.
Бързината на младока отново беше използвана от "белите" в 25-ата. Тогава той излезе сам срещу вратаря и го прехвърли, но топката не намери целта, а и съдиите маркираха засада.

Реал вече действаше все по-добре и пред Карим Бензема се откриха две възможности. Междувременно обаче Тони Кроос получи жълт картон, заради който ще бъде наказан за следващия мач срещу Хетафе.

Второто полувреме започна ужасно за Реал Мадрид. Още в първата си атака домакините удариха греда чрез Микел Рико, а в 48-ата топката спря в мрежата на Куртоа. Хави Галан беше точен след майсторски шут с левия крак.

След още две минути гредата пак спаси столичани - този път след засичане на Рафа Мир.

Реал съумя да се измъкне от критичния момент с изравнително попадение на Варан в 55-ата минута. Бензема изпълни пряк-свободен удар и нацели напречната греда, а защитникът изпревари всички за добавка - 1:1.

Мадрид за малко да излезе напред в 60-ата, когато Асенсио се разходи из защитата в синьо-червено и шутира опасно.

Уеска обаче отново изправи на нокти шампиони в 63-ата минута, когато Куртоа отрази изстрел на Рафа Мир с глава.

Бензема докача своя "златен" шанс в 68-ата, когато се оказа сам срещу вратаря по диагонал, но Алваро Фернандес спаси.

Иначе десният бек на Реал Одриосола получи травма и се наложи влизането на Марсело.

В 73-ата Мир отново изпусна да вкара за Уеска, след като шутира край гредата.

Бензема имаше нова прекрасна възможност за попадение в 77-ата, но вратарят Алваро Фернандес отрази шута му от упор.

Реал дочака своя момент, като той дойде в 84-ата минута. Тогава Каземиро засече с глава, вратарят изби и Варан на празна врата реализира за 2:1 за гостите.