Баскония размаза Реал в Мадрид (видео)

Реал Мадрид допусна изненадваща загуба с 64:84 (15:28, 19:9, 18:23, 12:24) от Баскония като домакин в мач от 24-ия кръг на Евролигата. Въпреки разгрома, „кралският тим” остава на четвърта позиция във временното класиране с 15 победи и 9 загуби, а Баскония скочи до 11-то място с баланс 11-13.

Срещата започна с пълна доминация на гостите, които обаче проспаха втората четвърт и се отчетоха едва с 9 точки в нея. Въпреки това те се оттеглиха с аванс от три точки на почивката (37:34). След паузата нещата продължаваха да изглеждат зле за домакините, които не успяваха да намерят противодейства срещу съперника си, който преди срещата заемаше 13-та позиция в класирането и не се допускаше, че ще шокира Реал у дома. До края на мача баскетболистите на Баскония просто увеличаваха преднината си, за да се стигне до разрушителната преднина от 20 точки.

Акиле Полонара беше най-резултатен за Баскония с 18 точки, Алек Питърс вкара 16, а Рокас Гиедрайтис наниза 14 точки.

За Реал Мадрид Алберто Абалде вкара 12 точки.