Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Байерн Мюнхен излъга Алба в немското дерби от Евролигата (видео)

Байерн Мюнхен излъга със 101:95 (10:26, 23:17, 25:23, 29:21, 14:8) след продължение у дома Алба Берлин в среща от 24-ия кръг на Евролигата.

Домакините запазиха петата си позиция в класирането с 15 победи и 9 загуби, а гостите остават на 16-то място с баланс 8-16.

Баскетболистите на Алба започнаха ударно срещата, като не дадоха на съперника си глътка въздух на игрището. Това обаче не продължи във втората четвърт, където нещата се преобърнаха. Въпреки това гостите се оттеглиха с актив от 10 точки на почивката (43:33). В оставащите 20 минути двата отбора заформиха истинско дерби, което стигна до продължение. В него Байерн успя да си осигури победата.

Джейлъй Рейнълдс вкара 24 точки за Байерн, Уейд Болдуин наниза 21, а 20 добави Владимир Лучич.

За Алба Симоне Фонтекио се разписа с 21 точки, с 20 се отчете Бен Ламърс.