Чунчуков пропусна дузпа при гръмка загуба на Академика (видео)

Чунчуков блесна с победен гол в Румъния (видео)

Тимът на Академика (Клинчени), където играят четирима българи, загуби с 0:3 у дома срещу УТА Арад в среща от 21-ия кръг от шампионата в Румъния. Нападателят Цветелин Чунчуков започна като титуляр и остана на терена през целия двубой, като в 80-ата минута пропусна дузпа.

Нов гол на Чунчуков в Румъния (видео)
Мартин Тошев направи дебют за Академика, влизайки като резерва в 69-ата минута на мястото на Раул Русеску. Също в 69-ата минута на срещата в игра от пейката се появиха Асен Чандъров и Георги Пашов. Четвърт час преди края на редовното време Тошев получи контузия и беше заменен от Йован Маркович.

Головете за гостите бяха реализирани от Ливиу Антал още в първата минута, както и от Денис Рушу и Роджър след почивката.

Академика (Клинчени) заема петото място във временното класиране с актив от 30 точки.