Чунчуков блесна с победен гол в Румъния (видео)

Румънски клуб представи четвърти българин

Гол на нападателя Цветелин Чунчуков осигури победата с 2:1 у дома за Академика (Клинчени) срещу Ботошани в среща от 19-ия кръг в шампионата на Румъния. Българинът се разписа в 73-ата минута, оформяйки крайния резултат с второто си попадение през сезона. Чунчуков започна като титуляр и остана на терена през целия двубой.

В състава на домакините играха още двама българи. Асен Чандъров започна в стартовите 11, но беше заменен от Раул Русеску в 46-ата минута. Георги Пашов влезе като резерва в 71-ата минута, сменяйки Адриан Попа. Защитникът получи жълт картон девет минути преди изтичане на редовното време. Българският нападател Мартин Тошев не беше в групата на Академика.

Точен за домакините беше още бившият нападател на Лудогорец Адриан Попа за 1:0 в 13-ата минута, а Махмуд Ал Авас се разписа в 28-ата минута за Ботошани, изравнявайки резултата.

Академика (Клинчени) заема петото място в класирането до момента с актив от 29 точки.

Снимка: gsp.ro