Първо в Sportal.bg: Емил Стоилов с шанс за изява срещу Реал Мадрид

Центърът на испанския елитен Мовистар Естудиантес Емил Стоилов е в групата на своя тим за днешния двубой срещу гранда Реал Мадрид, научи Sportal.bg. 19-годишният българин ще може да запише четвъртото си участие за сезона срещу най-силния съперник в най-силното първенство в Европа - испанската Лига Ендеса. Мачът между Естудиантес и Реал започва от 19:30 часа и е част от 23-ия кръг на шампионата.

18-годишният Емил Стоилов с трети мач за сезона в най-силното първенство в Европа

Стоилов, който има рожден днес, игра срещу Сарагоса в сряда, а освен това през декември се появи на паркета в мачовете срещу Билбао и участника в Евролигата Валенсия. Юношата на ЦСКА и отборът му са в серия от четири поредни загуби, но ще се опитат да изненадат неприятно "белите", които пък са водачи в класирането на Лига Ендеса с актив от 19 победи и само 1 загуба.