Леверкузен "счупи" гредите и се изложи срещу аматьори (видео)

Петият в Бундеслигата Байер (Леверкузен) допусна грандиозна издънка в турнира за Купата на Германия, след като беше елиминиран от четвъртодивизионния Рот-Вайс (Есен) на 1/8-финалите. Елитният тим отстъпи с 1:2 след продължения като гост, след като се скъса да пропуска.

Само в рамките на редовното време “аспирините” удариха четири греди, като две от тях бяха в 89-ата минута. После в добавения половин час Леверкузен даже поведе с 1:0 с гол на Леон Бейли в 105-ата минута. После обаче аматьорите от Есен успяха да реализират две попадения чрез Огужан Кефкир (108’) и Симон Енгелман (117’), с което сътвориха сензацията.

В другия завършил до момента сблъсък Холщайн (Кийл), който в миналия кръг елиминира Байерн (Мюнхен), се справи и с Дармщат 98 след изпълнение на дузпи. След 120 минути битка резултатът беше 1:1, а при последвалите изстрели от бялата точка домакините се наложиха със 7:6.
РОТ-ВАЙС (ЕСЕН) - ЛЕВЕРКУЗЕН 2:1 след прод. (0:0 в ред. време)
ХОЛЩАЙН (КИЙЛ) - ДАРМЩАТ 8:7 след дузпи (1:1 в ред. време)