Волфсбург утежни ситуацията на Майнц 05

Байер (Леверкузен) взе дербито срещу Борусия (Дортмунд) и се върна в битката за титлата

Отборът на Волфсбург победи с 2:0 като гост Майнц 05 и утежни сериозно ситуацията на домакините, които вървят предпоследни в класирането с едва седем точки актив, колкото има и Шалке 04. В същото време "вълците" се изкачиха на петото място с 29 точки, колкото има и четвъртия Борусия (Дортмунд).

Домакините бяха безидейни в атака и се съсредоточиха върху защитата, като дадоха сериозен отпор на съперника през първата част, която завърши 0:0 въпреки сериозния процент на владеене на топката от страната на гостите.

Волфсбург все пак постигна целта си след почивката и откри в 65-ата минута чрез Бартош Бялек, а в 79-ата Ваут Вегхорст оформи крайното 2:0.

За Майнц 05 това беше девети пореден мач без успех, а поредната загуба постави под сериозна въпросителна оставането на отбора в елита.