РБ Лайпциг скъси дистанцията с Байерн

РБ Лайпциг спечели топ-дербито на кръга в Бундеслигата като се наложи с 1:0 над Байер (Леверкузен). Така "Биковете" отново скъсиха разликата на лидера Байерн на 7 точки и се очертават като най-сериозния претендент за върха.

През първото полувреме защитните линии и на двата отбора взеха превес, като нито един от отборите не стигна до някакво чисто голово положение. Но в 51-ата минута Кристофър Нкунку преодоля четирима бранители на гостите и вкара единственото попадение в мача.

По-рано днес Байерн отнесе с 4:1 Хофенхайм и има 45 точки, а РБ Лайпциг сега е с 38. Байер (Леверкузен), който до декември беше начело в класирането, остава на 4-о място с 42, инкасирайки четири поражения в последните си шест мача.

Big W! These three points are staying in Leipzig!

Публикувахте от RB Leipzig в Събота, 30 януари 2021 г.

В последните две минути на редовното време двата отбора имаха по една добра възможност да се разпишат. В 89-ата минута се откри възможност за Лукас Аларио от Леверкузен, който получи топката в малкото наказателно поле и стреля, но Петер Гулачи показа рефлекс, разтегна се и изби.

В 4-ата минута на добавеното време Марсел Забицер от Лайпциг можеше пък да удвои, но ударът му от фаул се отби в горната греда и излезе в аут.