Байер (Леверкузен) взе дербито срещу Борусия (Дортмунд) и се върна в битката за титлата

Унион (Берлин) излъга Байер (Леверкузен) и влезе в зона ШЛ

Отборът на Байер (Леверкузен) се завърна на победния път в Бундеслигата, след като постигна успех с 2:1 над труден съперник като Борусия (Дортмунд). Попаденията за "аспирините" отбелязаха Муса Диаби (14) и Флориан Вирт (80), докато за гостите точен беше Юлиан Брант (67).

С успеха Байер постигна първи успех в последните си пет мача и събра 32 точки, като върви втори във временното класиране с изоставане от четири зад лидера Байерн (Мюнхен), който има и мач по-малко. Борусия пък е четвърти с 29, а загубата на "БайАрена" е сериозен удар върху амбициите на дортмундци за титлата.

Двубоят беше доста равностоен, като домакините стигнаха първи до откриване на резултата в 14-ата минута. Тогава Диаби получи топката с далечно подаване пред наказателното поле на Борусия, овладя я и напредна и с удар с левия крак преодоля стража на гостите Роман Бюрки.

Great win Great performance Great reaction 2:1 | #B04BVB

Публикувахте от Bayer 04 Leverkusen в Вторник, 19 януари 2021 г.
Резултатът се запази до 67-ата минута, когато Юлиан Брант изравни с хубав диагоален удар. В крайна сметка домакините стигнаха до успеха десет минути преди края на редовното време чрез Флориан Вирт.
В самия край на мача Байер можеше да увеличи аванса си, след като получи право да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле, но ударът на Надим Амири беше слаб и не затрудни Роман Бюрки.