Нефтохимик с труден обрат срещу Пирин в Суперлигата (снимки)

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 4-а победа в първата осмица на Суперлигата. Момчетата на Николай Желязков обърнаха и надделяха много трудно като гости над Пирин (Разлог) с 3:2 (25:18, 23:25, 29:31, 25:21, 15:7) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер.

Двата отбора се срещнаха за втори път през последните два дни, след като в петък се изправиха един срещу друг в 3-ия кръг на турнира за Купата на България, когато бургазлии спечелиха с 3:0 гейма. Така Нефтохимик е на 4-о място във временното класиране с 10 точки след 4 победи и 2 загуби. Пирин пък спечели първата си точка за сезона, като остава на последното 8-о място без победа до момента и 6 загуби.

През седмицата шампионите ще изиграят един отложен мач - гостуване на ЦСКА. Срещата е във вторник (2 февруари) от 18,00 часа. В редовния 9-и кръг пък Нефтохимик ще бъде гост на Хебър (Пазарджик) в голямото дерби, докато Пирин ще гостува на Марек Юнион Юнион в Дупница. И двата двубоя са в събота (6 февруари).

Първата част стартира силно за гостите от Нефтохимик, след което играта продължи равностойно. Впоследствие, бургазлии поеха инициативата напълно и поведоха след 25:18. Двата отбора бяха с изравнени сили в началото на втория гейм. Домакините от Пирин, обаче, набраха инерция и дръпнаха, като запазиха темпото до средата. Шампионите вкараха интрига за кратко, но разложани успяха да спечелят частта след 25:23.

Доста оспорван бе третия гейм, в който играчите на Северин Димитров водеха през по-голямата част от времето. В самия край, когато Пирин предвкусваше успеха, Нефтохимик навакса изоставането си, като дори имаше три геймбола. Борбата продължи, но в крайна сметка Пирин измъкна гейма след 31:29. Пирин имаше предимство до средата на решителния четвърти гейм, но 13-а точка бе повратен момент. Нефтохимик изравни и обърна резултата и така вкара мача в тайбрек след 25:21. Там играта продължи под диктовката на шампионите от Нефтохимик, които не допуснаха голяма съпротива и се поздравиха с победата след 15:7 и 3:2.

Най-полезен за Нефтохимик бе Денис Карягин с 24 точки (3 блока 60% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане), а Мирослав Градинаров добави още 20 точки (4 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака) за победата. Но за MVP на мача бе обявен Николай Колев, който завърши с 15 точки (4 блока и 91% ефективност в атака) за успеха.

За домакините от Пирин Александър Симеонов приключи с 21 точки (3 блока, 4 аса, 35% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (18:25, 25:23, 31:29, 21:25, 7:15)
ПИРИН: Стилиян Асенов 1, Мартин Юруков, Александър Симеонов 21, Благовест Катранджиев 12, Красимир Гайдарски 8, Стивън Димитров 4 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 15, Кристофър Петров, Константин Нечев 4, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 6, Мирослав Градинаров 20, Денис Карягин 24, Златко Кьосев 17, Илия Петков 12, Николай Колев 15 - Ивайло Лалов-либеро (Венцислав Трифонов, Валентин Братоев, Стефан Георгиев, Мартин Пенев, Теодор Салпаров-либеро 1)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

Снимки: Национална Волейболна Лига/National Volleyball League