Нефтохимик взе последното място за 1/4-финалите за Купата (снимки)

Волейболните шампиони от Нефтохимик 2010 (Бургас) взеха място за 1/4-финалите на турнира за Купата на България. Играчите на Николай Желязков надиграха като гости Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 27:25, 25:19) в последния мач от 3-ия кръг на надпреварата.

Така бургазлии се присъединиха към Монтана, ЦСКА, Добруджа 07 (Добрич), Дунав (Русе), Черноморец 2008 (Бяла), Локомотив (Пловдив) и Хебър (Пазарджик) за 1/4-финалите.

Нефтохимик имаше предимство през почти целият мач, като единствено във втората част играта бе по-оспорвана. В нея домакините бяха максимално близо до съперника, но не успяха да спечелят гейма. Шампионите показаха по-голяма устойчивост и характер и дадоха сериозен отпор. Впоследствие, Нефтохимик не срещна повече проблеми и се поздрави с чиста победа.

Най-полезни за Нефтохимик бяха Денис Карягин (4 блока, 2 аса, 75% ефективност в атака и 70% позитивно посрещане) и Мирослав Градинаров (2 блока, 3 аса и 45% ефективност в атака) с по 18 точки за победата. За домакините от Пирин Александър Симеонов приключи със 17 точки (3 блока, 45% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (22:25, 25:27, 19:25)
ПИРИН: Стилиян Асенов 2, Мартин Юруков 2, Александър Симеонов 17, Благовест Катранджиев 9, Красимир Гайдарски 6, Кристофър Петров 3 - Христо Колев-либеро (Петър Петров 8, Стивън Димитров 2, Константин Нечев 1)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 2, Мирослав Градинаров 18, Денис Карягин 18, Златко Кьосев 9, Илия Петков 10, Николай Колев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.