Валякът Байерн мина и през Хофенхайм (видео)

Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) записа нова гръмка победа в Бундеслигата. Този път мюнхенци разгромиха с 4:1 Хофенхайм на своя стадион "Алианц Арена" в мач от 19-ия кръг на германското първенство. Жером Боатенг бе автор на първия гол в мача в 32-ата минута, а в 43-ата Томас Мюлер порази вратата на гостите за 2:0. В 44-ата минута пък Андрей Крамарич върна Хофе в мача, бележейки за 1:2. След почивката играчите на Ханзи Флик реализираха още три попадения, като последното от тях - дело на Бенжамен Павар, бе правилно анулирано след намесата на ВАР. В 57-ата минута Роберт Левандовски бе точен за 3:1, а Серж Гнабри оформи крайния резултат в 63-ата.

Баварците продължават да са лидери в класирането, вече с 10 точки аванс (и мач повече) пред втория РБ Лайпциг, докато Хофе е в долната половина на таблицата - 12-а позиция.
Кингсли Коман бе заел мястото на намиращия се в карантина Леон Горетцка в атаката на домакините, като другите трима в най-предни позиции за тима на Ханзи Флик бяха Серж Гнабри, Томас Мюлер и машината за голове Роберт Левандовски. Иляс Бебу и Андрей Крамарич водеха атаката на гостите.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Първото сериозно голово положение в мача бе сътворено от играчите на Хофенхайм. В 7-ата минута отбраната на Байерн бе преодоляна и пред тогоанския нападател Иляс Бебу се откри златен шанс за гол, но той не успя да преодолее Мануел Нойер, който с крак спаси.
В 15-ата минута пък шампионите бяха много близо до откриване на резултата. Томас Мюлер получи топката в наказателното поле на гостите и пробва лек, но фалцов и прецизен удар, а топката срещна напречната греда на Хофенхайм и в крайна сметка се озова в ръцете на стража Оливер Бауман.
В 24-ата минута Роберт Левандовски остана под топката и не успя да нанесе удар с глава, който по всяка вероятност щеше да се превърне и в гол. Две минути по-късно пък Бебу направи втори огромен пропуск за Хофе,този път с глава. Той бе длъжен да отклони топката в мрежата, но от вратарското поле не успя да намери целта. В 30-ата минута пък Кингсли Коман стреля силно от малък ъгъл и от близко разстояние, но топката намери гърдите на Бауман и излезе в корнер. Малко след това Лева застраши вратата на Хофенхайм, но резултатат бе отново ъглов удар.
Именно този ъглов удар обаче доведе и до първия гол в мача. Центрирането бе на Йошуа Кимих в 32-ата минута, а защитникът Жером Боатенг опъна мрежата зад Бауман с глава - 1:0.
В 37-ата минута Кимих не бе далеч от това да реализира попадение. Халфът тества Бауман с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле, но стражът внимаваше и изби.
Заключителните минути на първата част бяха доста интересни и в тях се стигна до два гола. Първо Томас Мюлер направи резултата 2:0 с малко странен, но много точен удар от дъгата на наказателното поле след асистенция на Левандовски в 43-ата минута, а само секунди по-късно гостите приспаха отбраната на Байерн и реализираха попадение за 1:2. Негов автор стана хърватският нападател Андрей Крамарич, който по много добър начин намери топката от въздуха след центриране отдясно на Бебу.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В самото начало на втората част Кристоф Баумгартнер пропусна добра възможност за 2:2, стреляйки в аут от движение след дълго подаване, като получи и травма, но остана на игрището. Малко след това пък Коман застраши вратата на гостите, но шутът му бе париран от Бауман.
Стигна се до 57-ата минута, когато Коман проби отляво и опита подаване към дебнещия пред вратата Левандовски. Първоначално гостите се справиха, но стражът Бауман и защитник твърде лесно допуснаха топката да попадне в Левандовски и полският нападател отбеляза един от най-лесните голове в кариерата си, а той бе и под №24 в Бундеслигата този сезон за него и под №27 във всички турнири.
Почти веднага след гола за 3:1 Кимих можеше да реализира ново попадение във вратата на Бауман, но топката някак бе избита преди да се оплете в мрежата.
В 63-ата минута резултатът стана 4:1. Този път автор на гола бе Серж Гнабри, който наказа бившия си тим. Гнабри бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на гостите от Коман и с удар по земя между краката на Бауман реализира попадението.
Играчите на Себастиан Хьонес се опитаха да реагират по някакъв начин и Крамарич направи пропуск малко след попадението на Гнабри.
В 71-ата минута Бенжамен Павар с много хубав изстрел опъна мрежата зад Бауман след асистенция на току-що влезлия в игра Льорой Сане, но голът бе отменен от рефера Бенджамин Кортус след консултация с ВАР. Причината за това беше, че Сане се намираше в положение на засада преди да получи топката.
В минутите до края двата тима продължиха с атакуващия футбол, като интересни моменти имаше и пред едната, и пред другата врата, но до ново попадение не се стигна.