Лацио набра скорост точно за дербито с Рома (видео)

Отборът на Лацио постигна втора победа в рамките на тази седмица и натрупа увереност преди дербито с Рома в петък. В среща от 17-ия кръг днес столичани надвиха Парма с 2:0 като гости и отбелязаха подобаващо вчерашния си рожден ден. Луис Алберто (55’) и Фелипе Кайседо (67’) бяха точни за състава на Симоне Индзаги. “Орлите” имаха огромно превъзходство и заслужаваха да спечелят с много повече.

Изявеното игрово предимство не беше изненада, защото Парма е отборът в най-слаба форма в Калчото с пет поредни загуби и само един вкаран гол в последните шест двубоя. Неслучайно тимът е в зоната на изпадащите, а и преди дни направи треньорска смяна, връщайки на поста Рпбертп Д’Аверса за сметка на Фабио Ливерани.

Футболистите на Лацио завършиха с над 20 изстрела към вратата, но цяло първо полувреме не успяваха да реализират. Те продължиха по същия начин и след почивката, като в 50-ата и 53-ата минути Чиро Имобиле и Франческо Ачерби се “отличиха” с големи пропуски. Все пак голът дойде и това стана в 55-ата минута, когато Луис Алберто майсторски насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Луиджи Сепе. В 67-ата Кайседо вкара второто попадение на празна врата и всичко вече беше решено.

Мачът можеше да се развие и по друг начин, ако в 28-ата стражът на “орлите” Хосе Рейна не беше отразил удар на Андреас Корнeлиус с глава.